1-Çok fonksiyonlu giriş terminali bağlantı durumunu kontrol edebilir miyim?

İnverter terminalinin çok fonksiyonlu giriş terminali için filtre düzeltme numarasını ve kontak tipini ayarlayabilirsiniz

2-LS ürününün invertörünü video aracılığıyla öğrenme şansı var mı?

https://www.youtube.com/channel/UCW-XoDJ4ZT3Hmp86l1tqASw Bu linki kullanarak youtube kanalımızda paylaşılan videoları izleyebilirsiniz.

3-Üretim hattımdaki konveyör tesisimi test etmek için bir S100 LS invertörüm var. Sürücüyü motorsuz test ettiğimde, ancak hızlanma sırasında çıkış voltajı düşüyor gibi görünüyor. Hatta uygulamadan önce sürücünün çalışıp çalışmadığını test etmem gerekiyor.

Sorun, sürücüye bağlı olmayan çıkış terminalinden (motor) kaynaklanmaktadır. Bu normal bir sonuçtur ve aygıt yazılımı, güvenlik önlemleri için bu şekilde tepki verecek şekilde programlanmıştır. Sürücüye bir motor bağlandığında bu sorun çözülecektir. Ancak, aynı belirti motor bağlıyken bile ortaya çıkabilir. Bu güvenlik programı, sürücüden üretilen çıkış akımı miktarına göre etkinleştirilir. Motor kapasitesi, invertere kıyasla çok küçükse, çıkış voltajında ​​düşüş meydana gelebilir. Bu program rahatsız ediciyse ve son kullanıcılar tarafından talepler yaratıyorsa, lütfen yardım için bölgesel satış personeli ile iletişime geçin.

4-3 telli işlem nedir? Mühürleme.

3 telli çalışma, sinyal girişini kilitler (sinyal, düğme bırakıldıktan sonra açık kalır) ve sürücüyü bir düğmeyle çalıştırırken kullanılır. 3 telli çalışmayı etkinleştirmek için aşağıdaki devre sırası gereklidir. 3 telli çalışma için minimum giriş süresi (t) 1ms’dir ve hem ileri hem de geri işlem komutları aynı anda girildiğinde işlem durur.

5-Frekans komutu girildiğinde sürücü neden çalışmıyor?

 1. Çalıştır komutunun girildiğinden emin olun.
 2. ADV grubundaki Power On Run işlevini etkinleştirin.
 3. Lütfen çıkış kontak sinyalini kontrol edin.

6-Hızlı başlangıç-1 ve Hızlı başlangıç-2 arasındaki fark nedir?

Hızlı başlatma işlevi, motor inverteri rölantide başlattığında rölantinin hızını tahmin eder ve motorun güvenilir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bu işlev, kullanılan uygulamaya bağlı olarak Hızlı başlangıç-1 ve Hızlı başlangıç-2’nin işlem işlevi seçilerek kullanılabilir. Hızlı başlatma-1, motor rölantideyken ve yeniden başlatıldığında çalıştırma komutunun yönü aynıysa, düşük hız alanında (10 Hz veya altı) kararlı çalışmaya izin veren bir işlevdir. Çalışma yönü, motor rölantide ve yeniden başlatmanın tersi ise, normal hız bulunamayabilir. Hızlı start-2, motor rölantisinin yönünden veya kararlı bir hız araması gerçekleştiren bir işlevdir. Motor rölanti hızı düşükse (10-15 Hz’den az), hızı doğru bulamamanın olası bir dezavantajı vardır.

7-PLC ve S100 arasında EtherCAT ile iletişim kurarken sürücüde hangi parametreler ayarlanmalıdır?

EtherCAT iletişiminde, senkronize veri iletişimi İşlem Veri Nesnesi (PDO) aracılığıyla gerçekleştirilir. İşlem verileri, inverterden EtherCAT master’a gönderilen TxPDO’yu ve EtherCAT master’dan invertere gönderilen RxPDO’yu içerir. Ve CiA402 ve LS cihaz profili gibi iki tür profil vardır. LS cihaz profili (PDO3) ile kullanıcı, COM31-COM38 ve COM51-COM58 üzerinden eviricinin nesne sözlüğünde tanımlanan verileri rastgele eşleyebilir. CiA402 Profili için, kontrol sözcüğü, hedef hız, Durum sözcüğü ve hız gerçek değeri ile sabitlenmiştir. Aşağıdakiler örneklerdir.

 

8-Mekanik rezonans frekanslarından nasıl kaçınılır?

Mekanik rezonans frekanslarından kaçınmak için frekans atlamasını kullanın. İnverter, hızlanma ve yavaşlama sırasında belirli frekans aralıklarından kaçınacaktır. Çalışma frekansları, önceden ayarlanmış frekans atlama bandı dahilinde ayarlanamaz. Frekans parametre ayar değeri (gerilim, akım, RS-485 iletişimi, tuş takımı ayarı vb.) Bir atlama frekansı bandı içindeyken çalışma frekansı artırıldığında, frekans, frekans bandının alt sınır değerinde tutulacaktır. Ardından, frekans parametre ayarı, frekans atlama bandı tarafından kullanılan frekans aralığını aştığında frekans artacaktır.

9-PID işleminin düzgün çalışmamasına neden olan bir sorun yaşıyorum. PID referansına sahibim. %50 olarak ayarlanmış ve PID F / b seviyesi şu anda %54’tür. Bu durumda invertör çalışmamalıdır, ancak sürekli çalışıyor. Buradaki sorun nedir ve LS inverterindeki proses PID’sinin çalışma yöntemi nedir?

İşlem PID’si” nin sırasını anlamanız gerekecektir. Normal PID’de %54’te çalışmama sorununuz normal olmalıdır, ancak LS inverterin standart proses PID’si ana frekans + PID olarak çalışır. Lütfen aşağıdaki şemaya bakın. Vurgulanan kısım, ana frekansın PID hesaplamasına eklendiği yerdir. DRV-07’deki kaynak ayarınızı kontrol edin. Tuş takımı olarak ayarlanmışsa, ana frekans DRV-01’de girilir. Analog giriş olarak ayarlanmışsa, lütfen analog girişin V1 veya I1’de ne kadar tanındığını kontrol edin. Bu ana frekansı 0 olarak ayarlarsanız, belirttiğiniz semptom kaybolur. Ana frekansı 0 olarak ayarlamak dışında, lütfen APP-28_PID modu seçimine bakın. Proses PID’si varsayılan ayardır ve Normal PID’ye geçme seçeneğiniz vardır. Normal PID, ana frekansı olmayan PID çalışması olacaktır.

10-Sensörsüz vektör kontrolü nedir?

Sensörsüz vektör kontrolü, motordan dönüş hızı geribildirimi olmadan, ancak sürücü tarafından hesaplanan motor dönüş hızının bir tahmini ile vektör kontrolünü gerçekleştirme işlemidir. V / F kontrolüne kıyasla, sensörsüz vektör kontrolü, daha düşük bir akım seviyesinde daha fazla tork üretebilir. Yüksek performanslı işletim için, sürücü çıkışına bağlanan motorun parametreleri ölçülmelidir. Sensörsüz vektör işlemini çalıştırmadan önce parametreleri ölçmek için otomatik ayarlamayı kullanın. Yüksek performanslı sensörsüz vektör kontrolünü çalıştırmak için sürücü ve motorun aynı kapasiteye sahip olması gerekir. Motor kapasitesi sürücü kapasitesinden iki seviyeden fazla daha küçükse, kontrol hatalı olabilir. Bu durumda, kontrol modunu

V / F kontrol olarak değiştirin. Sensörsüz vektör kontrolü ile çalışırken, sürücü çıkışına birden fazla motor bağlamayın.

11-MMC işlevini açıklayabilir misiniz?

MMC, Çoklu Motor Kontrolü anlamına gelir ve birden fazla motoru kontrol etmek için bir invertör kullanır. Bu fonksiyon, ana motora yetersiz akış hızı sağlanamadığında, invertör pompa tesisinde kurulduğunda yardımcı motordan akışı güvence altına almak için kullanılır. Yalnızca HVAC için, H100 ürünü çok işlevli röle çıkış terminallerinde beş parametre öğesinden oluşur: beş adede kadar yardımcı motorun kullanılmasına izin veren bir ila beş röle çıkışı. Ana motor, sürücü çıkışından gelen bir güç kaynağı aracılığıyla birincil PID’yi kontrol eder, pompa basınç değerlerinden geri bildirim alır ve ikincil motoru ayarlanan frekansa göre çalıştırır / durdurur, yardımcı motoru çalıştırmak için bir güç kaynağı olarak kullanılır.

 • H100 dahili sistemi, ikincil motoru çalıştırmak için motora bir sinyal iletmek üzere bir röle sinyali çıkaran yardımcı motorun çalıştırıldığı bir diziye sahiptir.
 • Bu sırayı etkileyen parametreler arasında AP1-43: Başlangıç ​​Yardımı, AP1-49: Yardımcı Açık / Kapalı Sırası, AP1-55: Otomatik Kanal Modu bulunur.

12-Frekans Atlama İşlevi nedir?

Mekanik rezonans frekanslarından kaçınmak için frekans atlamasını kullanın. İnverter, hızlanma ve yavaşlama sırasında belirli frekans aralıklarından kaçınacaktır. Çalışma frekansları, önceden ayarlanmış frekans atlama bandı dahilinde ayarlanamaz. Frekans parametre ayar değeri (gerilim, akım, RS-485 iletişimi, tuş takımı ayarı vb.) Bir atlama frekansı bandı içindeyken çalışma frekansı artırıldığında, frekans, frekans bandının alt sınır değerinde tutulacaktır. Ardından, frekans parametre ayarı, frekans atlama bandı tarafından kullanılan frekans aralığını aştığında frekans artacaktır. ** Ayrıntılar için lütfen ekteki dosyayı kontrol edin.

 

13-Analog Giriş / Çıkış Ayarı, Sürücünün girişi ve çıkışı doğru şekilde tanımadığı analog giriş ve çıkış sinyali sorunu var. Örneğin, kontrolör %100 giriş hızı veriyor ancak inverter sadece 57Hz’de çalışıyor. Ayrıca, inverter 30Hz çalışırken, çıkış frekansı göstergesi yalnızca 29Hz gösterir. Bu durumu çözmenin herhangi bir çözümü var mı?

Sahada bir sistem kurulduğunda, birçok beklenmedik durum vardır ve analog giriş ve çıkış durumu bunlardan biridir. Analogun ana nedeni, hepsi birbirine entegre edilmiş diğer cihazların mevcut sistemlerinden üretilen sinyal gürültüsüdür. Aşağıdakiler, sürücüyü bu tam hız aralığında çalıştırmanın çözümü olabilir. İlk olarak, giriş uyuşmazlığı için analog giriş ölçeklendirmesini değiştirmeniz gerekecektir. Yukarıdaki durumda, inverter sadece 57Hz’e kadar çalışıyor gibi görünüyor. Bu, inverter tarafından tanınan 9.5V olacaktır. Giriş voltajı IN-05’te kontrol edilebilir. Sebep ne olursa olsun, maksimum giriş 9.5V’tur. Dolayısıyla, IN-10_V1 Volt x2’deki giriş voltajı tanıma ölçeklendirmesi 9.5V olarak değiştirilirse, inverter yalnızca 9.5V’a kadar analog girişi alacaktır. İkinci olarak, çıktı uyuşmazlığı için çıktı ölçeklendirmesini değiştirmeniz gerekecektir. Çıkış ölçeklendirmesi, OUT-02 & 03’teki Kazanç ve Eğilim parametresi ile değiştirilebilir. Aşağıdaki tablo değişim yöntemini gösterir. İnverter yalnızca 9,5 V’a kadar analog girişi alacaktır. İkinci olarak, çıktı uyuşmazlığı için çıktı ölçeklendirmesini değiştirmeniz gerekecektir. Çıkış ölçeklendirmesi, OUT-02 & 03’teki Kazanç ve Eğilim parametresi ile değiştirilebilir.

14-İS7 ile Ethernet iletişiminin IP adresini nasıl ayarlarım?

Öncelikle, Ethernet seçenek kartının CNF-30 Seçenek-1 tipinde tanınıp tanınmadığını kontrol edin. İkinci olarak, DRV-6’yı ayarlayın. Komut Kaynağı ve DRV-7. Fieldbus’a Frekans Kaynağı. İletişim için parametre ayarları COM grubunda bulunur ve IP adresi, Alt ağ giriş değerleri COM-10 ~ 15’te bulunur. IP adresi, Alt ağ maskesi ve Ağ geçidi ayarları sırasıyla COM-10 ~ 11, COM-12 ~ 13 ve COM-14 ~ 15’tedir. Ancak, ayarların hexadecimale dönüştürülmesi gerekir. (Örneğin, IP 192.168.0.1 COM-10: C0A8 (192.168), COM-11: 0001 (0.1))

15-Bir AG Sürücü devresine bir toprak kaçağı kesicisi takarken, toprak kaçağı kesicisi için uygun hassasiyet akımı nedir? 

Toprak kaçak kesicisinin duyarlılık akımı seçimi, yüksek frekanslı gerilimin neden olduğu sabit kaçak akımla arızalanmayacak şekilde olacaktır. Bu, toprak kaçağı kesicinin yük tarafından toprak kaçak akımının ve kablo uzunluğunun ölçülmesi ve doğrulanması dahil olmak üzere son derece zor işlerle sonuçlanabilir. Buna yanıt olarak, inverter devresinin koşulları için LS devre kesicinin duyarlılık akımı seçimi aşağıdaki Tabloda özetlenmiştir.

16-DriveVeiw7’yi RJ45 üzerinden bağlamak istiyorum. İletişim Hızını 9.600 bps olarak ayarladığımda, iletişim başarısız oluyor. Nasıl düzeltilir?

RJ45 kablosuyla bağlanmak istiyorsanız, DriveView7’de “İletişim Hızı” 19.200 bps olarak ayarlamanız gerekir. RJ4 haberleşmesi nedeniyle sabit değerdir. Modbus RTU haberleşme hızı ile ilgili parametre “S +”, “S-” terminallerine etki eder.

17-Gerilim girişi için frekans referansı nasıl ayarlanır?

0 ~ 10V Giriş için bir frekans referansı ayarlama DRV grubundaki 07 kodunu (Frekans referans kaynağı) kodunu 2 (V1) olarak ayarlayın ve ardından giriş Terminal grubundaki (IN) kodu 06 ila 1 (bipolar) olarak ayarlayın. V1’e giriş sağlamak için harici bir kaynaktan bir voltaj çıkışı kullanın veya VR terminalinden voltaj çıkışını kullanın. Yalnızca ileriye doğru çalışma için 0 ila 10 V (tek kutuplu) arasında değişen voltaj girişleri kullanın.

-10 ~ 10V Giriş için bir frekans referansı ayarlama DRV grubundaki 07 kodunu (Frekans referans kaynağı) kodunu 2 (V1) olarak ayarlayın ve ardından giriş Terminal grubunda (IN) 06 – 1 (bipolar) kodunu ayarlayın. V1’e giriş sağlamak için harici bir kaynaktan bir voltaj çıkışı kullanın veya VR terminalinden voltaj çıkışını kullanın. Her iki yön için -10 ile +10 V (bipolar) arasında değişen voltaj girişleri kullanın, Negatif voltaj girişlerinin kullanıldığı yerlerde ters işlemler.

18-Bakım sırasında İnvertördeki analog komut değerini kontrol etmenin bir yolu var mı?

İzleme, İnvertörde yerleşik olan İnvertör Tuş Takımı Ekranı ile mümkündür. “İzleme Ayarı 1 ~ 3” de izlemek istediğiniz Ekranı ayarlayın Örn) 1. Frekans [Hz], 2. Gerilim [V], 3. Akım [mA] “11. I1 İzleme [mA]” izleme ayarında, tuş takımı ekranında bir analog giriş değerini izleyebilirsiniz.

19-LS VFD’nin çıkışında bir dv / dt filtresi kullanırken, izin verilen maksimum kablo uzunluğu nedir? 

Kullanım kılavuzunda, VFD’nin ve dv / dt filtresiz motorun maksimum kablo uzunlukları aşağıdaki Tabloda listelenmiştir. (* Lütfen Tablo ile ilgili ekli dosyayı kontrol edin.) Ancak, bir dv / dt filtresi kullanırken, çeşitli değişkenler dikkate alınmadan mesafe garanti edilemez. izin verilen mesafe, güç ve kablolama ortamlarına, filtrelerin performansına ve motorun durumuna göre değişebilir. Garantili olmasa da, Kore’de en düşük taşıyıcı frekansında 110kW üzerinde büyük kapasiteli sürücü ile 300 metre içinde kabloladığımız bir durum var.

20-İS7 hızlı start kullanılırken motor ters yönde çalışıyor. Nasıl düzeltebilirim?

iS7’de iki hızlı başlangıç ​​modu vardır. “Hızlı Başlatma-1”, daha yüksek yanıt süresinde hızı yakalar ve PI kazanç değerlerinde daha az duyarlıdır, “Hızlı Başlatma-2” yönü algılayabilir ve düşük hız alanında daha yüksek doğruluğa sahiptir. Ters çalışmayı önlemek için “Hızlı Başlatma-2” yi kullanın.

21-M100’de Sürücü parametre grubu nasıl ayarlanır.

M100 olması durumunda “İşlem Grubu” dışında parametre grupları gizlenir. Tüm grupları etkinleştirirseniz, “Çalışma Grubu”  [OGr] parametresini “1” olarak ayarlamanız gerekir. Ve sonra diğer grup Keypad’de görüntülenecektir.

22-Parametre Kopyala / Yapıştır nasıl yapılır?

Lütfen iS7 dijital yükleyiciyi kullanarak kopyalama ve geçmiş özelliğini uygularken aşağıdaki 2 yöntemi kullanın.

 1. Fieldbus iletişimi olmayan sistem Kontrol paneli fieldbus iletişimi olmayan bir sistem olduğunda, parametreleri CPU’dan okumak için CNF-46 ve yeni bir sürücüye yazmak için CNF-47 kullanmak doğrudur.

Okuma, CPU’dan tuş takımına kopyalamak. Yazmak, mevcut invertörden ayarları yeni bir invertöre yapıştırmaktır.

 1. Fieldbus iletişimi kullanan sistem (CC-link, CANopen, Profibus-DP, vb. Gibi seçenekler) Sürücüye bir seçenek kartı takıldığında, tuş takımı aracılığıyla yapılan tüm ayarlar seçenek kartı CPU’suna kaydedilir. Bu nedenle, her zaman bir İletişim üzerinden geçmeniz önerilir.

Ek olarak, ayarları tuş takımına kopyalayıp yapıştırırken aşağıdaki adımları izleyin:

1) CNF-48 = Parametre Kaydetme: Bu işlem, iletişim grubu ayarlarını ana kontrol panosuna kaydeder.

2) CNF-46 = Parametre Okuma ve CNF-47 = Parametre Yazma (Bu, fieldbus olmadığı durumlarda)

3) COM-94 = Com. Güncelleme: Kopyalanan iletişim ayarlarını yeni eviriciye uygular.

23-S100’ün güvenlik işlevi nedir?

Güvenlik işlevi, bir motor sürücü sisteminde acil bir durumda sistemi durdurmak için kullanılan elektronik bir sinyaldir. Bu işlev, bir sistemin kararsız çalışmasının sonlandırılmasına izin verir. Bu fonksiyon EN60204-1, durdurma kategorisi 0’a uygun olarak çalışır Herhangi bir uç bağlantısı SA, SB veya SC terminallerinde ayrıldığında, güvenlik işlevi motoru durdurmak için çıkış akımını hemen kapatır. (Röle sisteme dahil değildir.)

24-IG5A’nın maksimum analog çıkış voltajı standardı nedir?

Analog çıkış öğesi seçimi ‘nin’ 0 ‘olması, yani Çıkış frekansı olması durumunda, analog çıkış voltajı’ 10V ‘maksimum frekanstır (F21). [Analog çıkış öğesi seçimi], [Çıkış akımı] anlamına gelen ‘1’ olarak ayarlandığında, 10V, İnvertör nominal akımının

%150’si olacaktır. Analog çıkış öğesi seçimi’2′ olarak ayarlandığında, bu Çıkış voltajı anlamına gelir, 10 V, 200 V tipi İnvertördeki çıkış voltajının 282 Vac’ı ve 400 V tipi İnvertördeki çıkış voltajının 10 V’si 564 Vac’ı olacaktır. Analog çıkış öğesi seçimi ‘3’ olarak ayarlandığında, bu İnvertör DC Bağlantı Gerilimi anlamına gelir, 10 V, 200 V tipi İnvertörde 400 Vdc DC Bağlantı voltajı ve 400 V tipi İnvertörde 10 V, 800 Vdc DC Bağlantı voltajı olacaktır.

25-Çıkış frekansının vektör modunda eğilmediği bir durumla karşılaştım. Enkoder doğru şekilde bağlanmıştır ve APO grubundaki ayar doğru şekilde yapılmıştır. Burada ne eksik olabilir?

İS7’de vektör kontrolünü kullanmak için, sürücüyü çalıştırmak için enkoder bilgilerinin doğru şekilde ayarlanması gerekir. İS7 darbe kodlayıcı seçenek kartı 2 tipte gelir; 5/12 / 15V tipi kodlayıcı bir ve 24V kodlayıcı diğeridir. Öncelikle, lütfen kodlayıcı seçeneği türünün kodlayıcı spesifikasyonuyla eşleşen doğru seçilip seçilmediğini onaylayın. 5/12 / 15V enkoder tipi için, varsayılan ayar Line Driver 5V tipi olarak ayarlanmıştır. İS7 APO grubundaki ayar, açık kollektör gibi farklı bir enkodere ayarlanmış olsa da, sürücü darbeleri tanıyamayacaktır. Değişiklikleri yapmak için kodlayıcı kartında bir dip anahtarı vardır. 3 seçenek vardır: LD (Hat Sürücüsü) 5V, Tamamlayıcı veya OC (Açık Toplayıcı) ve LD 12V. Lütfen kodlayıcı özelliklerine uyan dip anahtarı bilgilerini iki kez kontrol edin.

26-Sürücümde fan trip sorunu görüyorum. Bu sorunu bir an önce çözmem gerekiyor ancak yedek soğutma fanı değişimim yok. Sorunuma herhangi bir çözüm var mı?

LS sürücüsündeki sürücü serisinde, geliştirme dönemiyle keskin bir ilişkisi olan farklı modellere göre, soğutma fanı hatası / uyarısı seçilebilir. İlk olarak, fan takılma sorunu, arızalı soğutma fanından kaynaklanır. Sürücünün aşırı ısınmasını önlemek için soğutma fanı hatası mevcuttur. Bu nedenle, bu sorunu tamamen çözmek için lütfen soğutma fanını değiştirin. Bu arada, özellikle iS7 için, kullanıcının bir soğutma fanı arızası durumunda sürücüyü kapatmayı veya basitçe bir uyarı sinyali vermeyi ve sistemin çalışmasını etkilememesini seçebilmesi için ayrı bir parametre bulunmaktadır. Lütfen PRT79_Fan Trip Mode parametresine bakın. İS7 modeli için, PRT79_Fan Açma Modu parametresi varsayılan ayarı Açma olarak ayarlanır. Ancak sistemin durdurulmasıyla ortaya çıkabilecek birçok sorun nedeniyle, varsayılan ayar s / w sürüm v1.20’den Uyarı olarak değiştirilmiştir (2016.06’dan beri uygulanmaktadır). Sonuç olarak, sistemin geri dönmesi ve çalışması gerekiyorsa; soğutma fanı arızasını göz ardı ederek, PRT79_Fan Açma Modu geçici olarak kullanılabilir, ancak lütfen arızalı soğutma fanını yakın zamanda değiştirtin.

27-İS7 invertörü hızlandırırken, motorda belirli noktalarda bir titreşim meydana geliyor. Nasıl düzeltirim?

Hızlanırken veya yavaşlarken sürücünün belirli alanlarında titreşim meydana gelirse, mekanik rezonans frekansları nedeniyle titreşim potansiyeli yüksektir. Bu, iS7 sürücünün frekans atlama işlevi kullanılarak titreşimlerin meydana geldiği alanı sürmek için kullanılabilir. İnverter, hızlanma ve yavaşlama sırasında belirli frekans aralıklarından kaçınacaktır. Çalışma frekansları, önceden ayarlanmış frekans atlama bandı dahilinde ayarlanamaz.

28-‘Tork sınırı’ ve ‘Durma önleme’ arasındaki fark nedir?

Temel olarak, ‘Tork limiti’ ve ‘Durma önleme’ benzerdir çünkü her iki fonksiyon da çıkış akımını sınırlar. Ancak farklı çalışma koşullarına sahipler. ‘Tork sınırı’ tepe akımına göre çalışır ve ‘Durma önleme’ akımın RMS (Ortalama Karekök) değerine göre çalışır. Bilginiz olsun, tuş takımında görüntülenen mevcut değer RMS değeridir, bu nedenle çıkış akımı, tork sınırından daha düşük seviyenin altında sınırlı görünmektedir. Tepe değeri, RMS akımının ikinin kökü ile çarpılmasıyla elde edilebilir.

29-İG5A düşük hızda çalışmadığında ne yapmalıyız?

V / f modunda düşük hızda çalıştırma, yüksek yüklü bir uygulamada çalıştırılamayabilir. Yük kapasitesinin inverter kapasitesi dahilinde olduğu durumlarda, tork, tork yükseltme modu ile kompanze edilebilir. Kullanıcı, FWD / REV artırma yüzdesini (F28, F29) artırabilir veya otomatik ayarlamadan (H41) sonra otomatik tork yükseltme (F27) özelliğini kullanmayı seçebilir

30-S100 tek fazlı ürünün güç bağlantı şeması nasıl bağlanır?

S100 tek fazlı ürün olması durumunda, lütfen ‘R’ ve ‘T’ terminallerini bağlayın. 3 adet güç giriş terminaline sahiptir. Ancak ‘S’ terminalinin vidası yoktur. Çünkü bağlamanıza gerek yok.

31- Sistemimde PID yanıtı çok yavaş. PID operasyonunun tepkisini artırmanın yolları nelerdir?

PID işlemi, P ve I kazancının kazanç parametresi ayarına bağlıdır. Belirli bir sistem için hangi değerlerin optimize edileceğine dair olası bir kesin veri yoktur. Bu nedenle, yanıt süresinin çok hassas veya sıkıcı olması gerekiyorsa, P ve I kazancının ince ayarı gerekli olabilir. Aşağıdaki diyagram, bir PID işleminin tipik bir bilgisini göstermektedir.

Yanıt hassasiyeti için ek bir ayar, PID çıkış ölçeği olacaktır. Varsayılan% 100 olarak ayarlanmıştır. Bu ayar düşürülürse, P ve I kazancı duyarlılıkta çok yüksek olarak ayarlansa bile, PID’nin genel yanıtı için duyarlılık azalacaktır. PID çıkış ölçeği ayar aralığı %1000’e kadar ayarlanabilir.

32-H100 LSIS sürücüsünü kuruyoruz. Motorun PTC sinyalini invertör gönderir, nasıl bağlanır?

Kablolamanın iki yolu vardır. İlk olarak, V1 terminalini kullanabilirsiniz. Bu durumda, PRT-35 ‘0 (termal giriş)’ olarak ayarlanmalı ve analog 1 giriş seçim anahtarını (SW3) T1’e ayarlamalısınız. Diğer bir şekilde, I2 (V2) terminalini kullanabilirsiniz. I2 giriş terminalinde PTC sinyali almak için PRT-35’i ‘1 (V2)’ ve SW 4’ü (Analog2 giriş seçim anahtarı) V2 olarak ayarlayın. Bu durumda, AO2 terminali bir motora monte edilmiş sıcaklık sensörüne bağlanmalıdır, sürücü sıcaklık sensörüne sabit akım sağlar. Ardından, motor sinyal kablosunu analog giriş terminaline (I2) bağlamak, sürücünün PTC direncindeki değişiklikleri algılamasını ve bunu voltaja çevirmesini sağlar.

33-İS7 İkili opsiyon kartının amacı.

Bu, iS7 için yeni seçenek kartıdır. Motor hızını ikili kod sinyali ile kontrol eder. Bu durumda LS Sürücü, iS7 için ikili opsiyon kartını destekler. Diğer cihaz girişinden iS7 dijital girişine ikili veri sinyali. iS7, İkili seçenek kartı ile Sürücü çıkış frekansını hesaplar ve çalıştırır.

Aşağıdaki tablo, dijital giriş sinyaliyle hız kontrolü örneğidir.

34-H100, USB bağlantı noktası kullanılarak sürücü görüntülemek için (PC yazılımı) nasıl bağlanır?

İki tür USB protokolü vardır. Modbus-RTU ve LS Inv 485. Bunlardan birini COM-28’de (USB Protokolü) seçmeniz ve bunu drivewiev7 ayarıyla uyumlu hale getirmeniz gerekir. drivewiew7 çalıştırın ve ID number’ı ayarlayarak H100’ü ekleyin.

35-Oluşan kaymayı nasıl hesaplayabilirim ve telafi edebilirim?

Bir endüksiyon motoru için, motorun dönüşü ile ayarlanan frekans arasındaki fark yük oranına göre değişir. DRV-09’da ‘kayma telafisi’ seçerek kaymayı telafi edebilirsiniz. Ve motorun nominal kaymasını girmeniz gerekir. Derecelendirilmiş kaymayı anlamanıza yardımcı olacak bazı temel denklemler.

Hız [Rpm] = (120 x Frekans [Hz] / Kutuplar)

(1) Anma kayması [Rpm] = Güç hattı hızı [Rpm] – anma hızı [Rpm]

(2) Örneğin) Anma hızı = 1460 [Rpm], Güç hattı frekansı = 50 [Hz], Kutup numarası = 4, Sonra, Güç hattı hızı = 120 x 50/4 = 1500 [Rpm] Yani, Anma kayma = 1500 – 1460 = 40 [Rpm]

36-Dijital yükleyici yanlış parametreleri gösteriyor gibi görünüyor. Nasıl cözerim?

S100 dijital yükleyici (tuş takımı) ile birlikte gelmez ancak iS7 dijital yükleyici ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak, P2P veya Çoklu tuş takımı gibi yeni özellikler, tuş takımı sürüm farkından dolayı görüntülenmeyebilir. Dijital yükleyici aracılığıyla S100 özelliklerine tam erişim sağlamak için tuş takımı sürümünün v1.7 veya üzeri olması gerekir. * Yukarıdaki bilgiler yalnızca S100’ün yeni özelliklerini açıklamaktadır.

37-İnvertör herhangi bir hata olmadan durdurulur. Bu durumda nedenleri ne olabilir?

Sürücünün hata vermeden durdurulmasının iki nedeni vardır. İlk olarak, düşük voltaj hatası meydana gelebilir. Hataya geçme koşulu giderilirse, invertör hemen sıfırlanır çünkü düşük voltaj açtırması seviye tipidir. İkincisi, mevcut baskılama gerçekleşebilir. Çıkış akımı hızla arttığında, sürücü motordaki enerji beslemesini durdurur ve akımı kontrol eder. Buna mevcut baskılama denir. Akım bastırma çalıştırıldığında, sürücü hata vermeden durdurulabilir veya aşırı yük meydana gelebilir.

38-İS7 Sensörsüz kullanılırken hız sabit değil. Neyi ayarlayabilirim?

Temel olarak, sensörsüz vektör kontrolü kullanılırken, otomatik ayarlama zorunludur. İlk olarak, motor değerlerini isim plakasından sonra ayarlayın ve ardından BAS20 parametresi ile otomatik ayarlama yapın. Motor yükü bağlı değilse, 1. Tümü olarak ayarlayın. Yük bağlıysa, 2.All (Stdstl) olarak ayarlayın. Yukarıdaki yöntem yapılırsa, hız doğruluğu CON21 ~ 22 ASR P, I Gain ayarlanarak iyileştirilebilir. Ayrıca yük durumundan dolayı olasılık vardır.

39-İV5L’nin şemasına göre, akü modu ayrı bir yedek akü olmadan UPS gücüyle çalıştırılabilir mi?

220V giriş ile mümkündür. Bununla birlikte, pil modunda güç watt değeri voltajdan daha önemlidir. Tam yük durumunda çalışıp çalışmayacağı inverterin kapasitesine bağlıdır. Ek olarak, kontrol giriş kaynağının izole edilmesi gerekir.

40-Dijital girişlerin kaç tanesi çoklu frekans yapabiliriz?

Adım Frekansı fonksiyonu ile çoklu frekans yapabilirsiniz. Her Sürücü için maksimum adım frekansı sayısı farklıdır.

Örneğin iS7, 16 adede kadar adım frekansı ayarlamıştır (Hız 0 ila 15), ancak iG5A / S100, 8 maksimum adım frekansına sahiptir. “Speed-L”, “Hız-M”, “Hız-H”, “Hız-X” olarak tanımlanan dijital giriş sinyalleri, ikili kod olarak değerlendirilir.

Bu tablonun altında, “Speed-L / M / H’nin dijital giriş sinyallerinin açılması / kapatılmasıyla son adım frekansı gösterilmektedir.

 

41-Anlık bir elektrik kesintisi olduğunda, sürücü uyarı vermeden çalışmayı durdurdu. Nasıl düzeltebilirim?

Herhangi bir ayar olmaksızın sürücü, 16 ms’nin altındaki güç kaybı olduğunda motoru korumak için duracaktır (yük hızından sonra değiştirilebilir). Güç kaybı 16 ms’nin üzerine çıktığında, sürücü gösterir ve LV Açma ve motor gücünü keser. Güç uzun bir süre geri gelmezse, sürücü kapatılır. LV Trip ve güç kurtarma durumunda, otomatik çalıştırma için hız aramayı açabilirsiniz. Güç tamamen kapalıysa, sürekli çalışma için ‘güç açık çalışmayı’ Evet ‘olarak ayarlayabilirsiniz.

42-NPN ve PNP modunun farkı nedir?

Aradaki fark ‘SINK’ ve ‘SOURCE’ dur. NPN modu ‘SINK’, PNP modu ‘SOURCE’ olarak adlandırılır LS Sürücünün varsayılan değeri NPN modudur. İS7, S100, H100 gibi bazı LS Sürücüler, seçilebilir anahtarla NPN / PNP modunu uygulayabilir. Sürücüye dijital giriş sinyali vermek istiyorsanız, NPN modunda P1 gibi ‘Dijital giriş’ terminali ile ‘CM’ terminalini bağlamanız gerekir. Ancak PNP modunda, P1 gibi ’24’ terminalini ‘Dijital giriş’ terminali ile bağlamanız gerekir. Çünkü PNP modunda sinyal yapmak için 24V kaynak tarafından sağlanan ‘Dijital giriş’ terminali. Böylece, harici 24V kaynağı PNP modunda ‘CM’ ve ‘Dijital giriş’ terminali arasına bağlayabilirsiniz.

43- Yangın Modu işlevi nasıl çalışır?

Yangın Modu, güvenlik nedenleriyle sağlanan işlevlerden biridir. Yangın durumunda bu özellik, belirli bir yönde (PRT-46) ve hızda (PRT-47) bir fan uygulamasını çalıştırır; küçük hataların çoğunu görmezden gelmek. Bu özelliğin amacı dumanı bina dışına çekmektir; Çoğu durumda duman, bir yangında birçok zayiatın sebebidir.

Lütfen H100 için aşağıdaki parametreleri bulun.

Bir PRT-48 = Ateşleme Modu Cnt’nin bir hayır gösterdiğini unutmayın. Parametrede, LS sürücüyü garanti etmez. Bu nedenle, bir başlatma testi durumunda, PRT-45 = 2. Test Modu önerilir ve tüm testlerden sonra lütfen ayarı PRT-45 = 1. Ateş Modu olarak değiştirin.

44-İS7 kullanılırken motor düşük Hz’de titriyor. Nasıl teşhis edebilirim?

Motoru çalıştırırken titreşim olduğunda, ilk adımda kontrol modunu V / F olarak değiştirin. Temel olarak, standart endüksiyon motorunun çalışma odağı normalde tam hıza dayandığından, düşük frekans motorun zayıf noktası olabilir. Bu nedenle, yük bağlıysa, sorunun ne olacağını bulmak için lütfen yükü sökün. (Sadece yük durumu titreşim getiriyorsa, nedeni mekanik taraftan getirilebilir) Daha sonra, neyin yardımcı olduğunu görmek ve değiştirmek için bazı parametreler olmalıdır. Önce lütfen motorun nominal voltajını / frekansını kontrol edin (isim plakasını veya motor veri sayfasını görerek) ve doğru ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin. Ardından tork artışını (DRV16 ~ 17) kademeli olarak %0’dan %15’e ayarlamayı deneyin ve bunun için en iyi değerin olup olmadığına bakın. Hala doğru değeri bulamıyorsanız,

1.Motorla ilgili parametreyi ayarlayın,

 1. Otomatik ayarlama yapın,
 2. Tork yükseltme modunu manuel moddan otomatik olarak ayarlayın.

Bu adımlarla, motoru en azından daha iyi bir durumda çalıştırırsınız.

45-İG5A’nın Maksimum Frekansını 35Hz olarak nasıl ayarlayabilirim?

Maksimum frekans (F21) aralığı 40 ~ 400Hz olarak sabitlenmiştir Bunun yerine, frekans üst sınırını (F25) 35Hz olarak ayarlayabiliriz. Potansiyometre (hacim) ile çalışma sinyali gönderiyorsanız, potansiyometreye (I5) karşılık gelen Frekansı da 35Hz olarak ayarlayın. Veya PID kullanıyorsanız, PID çıkış frekansı üst sınırını (H55) 35Hz olarak ayarlayın.

46-İnverter SV0550iS7-4NOD’u 3 x 320V / 50Hz besleme gerilimi ile sürekli olarak çalıştırmak mümkündür?

Kılavuzumuzda ve kataloğumuzda gördüğünüz gibi, 400V için giriş gücü aralığı 380 ~ 480Vac olacaktır. Daha yakından bakarsanız, -%15 ~ +%10 gibi bir aralığımız bu kullanım için uyarlanabilir olacaktır. Hesaplama olarak -% 15 kullanırsanız, 323Vac olarak çıkacaktır ki bu sizin seviyenizden daha yüksek olacaktır. Yani garantili seviyenin içinde olmayacaktır. Bununla birlikte, 320Vac koyarsanız, sürücü gücü içinde 452Vdc olacaktır. Sürücünün gücünü açmak ve sürücü 360Vdc’nin üzerinde çalışmadıkça çalışabilmek yeterli olacaktır; ‘Düşük Voltaj Arızası’ seviyesi. Sürücü yüksek güce ihtiyaç duyduğunda, 452Vdc 360Vdc seviyesinin altına düşebilir, böylece düşük voltaj daha sık görülebilir. Ve yukarıdaki gibi, düşük voltaj sabit bir seviyedir ve ayarlanamaz. Ancak yine de giriş voltajını biraz daha yükseğe ayarlayarak bunu kullanabilirsiniz. Sonuç olarak, sürücüyü kullanabilirsiniz, ancak garanti etmiyoruz ve düşük voltaj veya ilgili bir arıza olduğunda size yardımcı olamayız.

 

×
img

  Hızlı Teklif Al

  İletişim Bilgilerimiz

  Telefon

  +90 850 241 19 06

  Email Adresi

  info@opaxagrup.com.tr

  harun@opaxagrup.com.tr

  Adres

  Merkez: Metropol İstanbul 34750 Ataşehir/İstanbul

  Şube: İstiklal Mah. 104 cad. 16/B Isparta